Tynki ochronne FARADAYUS

Źródła elektrosmogu

Powszechnie za smog elektromagnetyczny uważa się pola elektromagnetyczne i promieniowanie, spowodowane urządzeniami technicznymi. Smog elektromagnetyczny powstaje zarówno przy wysokich (100 kHz–100 GHz) jak i niskich (< 100 kHz) częstotliwościach.

Źródła emisji poza pomieszczeniami mieszkalnymi:

• przewody wysokiego napięcia, kable ziemne, instalacje kolejowe

• telefony bezprzewodowe, WLAN

• telefonia komórkowa, instalacje radiowe i telewizyjne

Źródła emisji w pomieszczeniach mieszkalnych:

• urządzenia elektryczne

• instalacje elektryczne

• telefony bezprzewodowe

Opracowania dotyczące obciążenia promieniowaniem pokazują wyraźnie - smog elektromagnetyczny, wywołany przez ekstremalne czynniki, instalacje telefonii komórkowej, radiowe i telewizyjne, przenika przez ściany domu i może szkodzić naszemu zdrowiu. Coraz częściej rozwój nowotworów, zaburzenia gospodarki hormonalnej, osłabienie systemu odpornościowego lub uszkodzenia centralnego i wegetatywnego systemu nerwowego są łączone z promieniowaniem.


Bezpieczeństwo dzięki tynkom ochronnym

Austriacka firma Ernstbrunner Kalktechnik GmbH specjalizuje się w produkcji wysoko uszlachetnionych suchych tynków, zapraw i szpachli, które znane są  na rynku pod marką Profi Baustoffe. Jej nowością rynkową jest seria szpachli klejowych i do renowacji pod nazwą FARADAYUS skłądająca się z czterech produktów z odrębnym przeznaczeniem: do elewacji, jako tynki wewnętrzne, tynki renowacyjne oraz system do podłóg.

1

Jest to pierwsza na świecie szpachla/tynk, która w eksploatacji zachowuje właściwości neutralizujące negatywne działania niebezpiecznego dla zdrowia smogu elektormagnetycznego, którym zwykle są obciążenia promieniowaniem emitowanym przez instalacje przekaźników telefonii komórkowych i telewizyjnych.

Wiele opinii i certyfikatów potwierdza, że tynki ochronne FARADAYUS chronią w 99,99% przed smogiem elektromagnetycznym.

Pewne zabezpieczenie daje ułożenie oddzielnych pokrytych systemem FARADAYUS stref ochronnych, jak na przykład w sypialniach czy pokojach dziecięcych. W tych pomieszczeniach system FARADAYUS gwarantuje dodatkowo oprócz ochrony przed promieniowaniem o wysokiej częstotliwości prawie stuprocentowe zabezpieczenie przed promieniowaniem o niskiej częstotliwości. Telefony bezprzewodowe, komórkowe i urządzenia elektryczne, które powodują smog elektromagnetyczny nie powinny być stosowane w tych strefach ochronnych.

 

Proste zastosowanie w nowych budynkach i przy renowacji

Tynki ochronne FARADAYUS z firmy PROFI BAUSTOFFE nie tylko chronią skutecznie przed elektromagnetycznym smogiem z zewnątrz i wewnątrz, lecz są również proste w zastosowaniu.

Zastosowanie FARADAYUS nie wymaga ani zwiększonego nakładu pracy ani materiałów. Obróbka następuje w ciągu normalnego tynkowania lub renowacji. Zakres ochrony wynika z kombinacji zastosowanych składników systemu FARADAYUS jak i wielkości oraz rodzaju budowy okien i drzwi (względnie jakości zastosowanych folii ochronnych).

 

Zalety tynków ochronnych Faradayus

  1. Redukcja promieniowania elektromagnetycznego wież telefonii komórkowej, telefonów bezprzewodowych.
  2. Ochrona przed typowymi polami elektrycznymi wytwarzanymi przez urządzenia domowe.
  3. Minimalizacja kosztów dla klienta.

 

System tynków Faradayus – certyfikaty i opinie ekspertów

(LINK DO EKSPERTYZA1):

- Raport Instytutu Biologii i Budownictwa Ekologicznego na temat oceny efektywności systemu tynków Faradayus w kontekście osłabiania i blokowania promieniowania elektromagnetycznego.

- Testy laboratoryjne austriackiego Instytutu Biologii i Budownictwa Ekologicznego.

- Pomiar wartości pól elektromagnetycznych w specjalnie zbudowanej konstrukcji w Ernstbrunn.

- Badania promieniowania na poddaszu mieszkania w Wiedniu.

- Atest ekologiczny Instytutu Biologii i Budownictwa Ekologicznego dla wewnętrznych tynków Faradayus.

(LINK DO EKSPERTYZA2):

- Opinia eksperta prof. D. Pauliego na temat fal o wysokich częstotliwościach, mikrofal i urządzeń do radiolokacji: zbadanie działania poszczególnych składników tynku.

(Ulotka reklamowa1 PDF)

Szczegółowe informacje dotyczące tynków FARADAYUS mogą Państwo otrzymać również po przez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt